Witryna internetowa urządzenia opisuje zęby wewnątrz prezerwatywy jako „ostre jak brzytwa zadziory.

facebook banner

Witryna internetowa urządzenia opisuje zęby wewnątrz prezerwatywy jako „ostre jak brzytwa zadziory.

Co dalej, argumentują zwolennicy tych praw, zmuszając ludzi do kupowania napojów gazowanych? A może coś droższego, jak ubezpieczenie na życie?

Niektórzy zwolennicy mandatu twierdzą, że jest on podobny do przepisów, które nakładają na osoby prowadzące samochód obowiązek posiadania ubezpieczenia komunikacyjnego. Ale to nie jest uczciwe porównanie, ponieważ istnieje łatwy sposób na rezygnację z zakupu ubezpieczenia: nie kupuj samochodu. I chociaż brak samochodu może bardzo utrudnić życie w zależności od położenia geograficznego, w przeciwieństwie do ubezpieczenia zdrowotnego, nie jest to kwestia życia lub śmierci.

Z drugiej strony argumentowanie, że ubezpieczenie zdrowotne nie powinno być obowiązkowe, oznacza, że ​​niektóre osoby będą nieubezpieczone i mogą nie mieć ubezpieczenia zdrowotnego w przypadku poważnej choroby, co jest kwestia życia lub śmierci. Czy przeciwnicy mandatu chcą, aby każdy miał „prawo” do bycia nieubezpieczonym w takiej sytuacji?

Innym problemem jest to, że jak wszyscy wiedzą, nieubezpieczeni ludzie nadal chorują i nadal otrzymują opiekę zdrowotną – po prostu dostawcy nie otrzymują za to zapłaty. Zamiast tego szpitale i lekarze odpisują te koszty i aby nadrobić utracone dochody, obciążają swoich płacących fungonis gel allegro klientów – ubezpieczonych pacjentów lub osoby opłacające się samodzielnie – trochę więcej, aby to nadrobić.

Albo szpitale otrzymują dodatkowe pieniądze od rządu federalnego, w formie czegoś, co nazywa się „DSH” (nieproporcjonalny udział szpitali), aby nadrobić utracony dochód. Pieniądze te pochodzą oczywiście od podatników, z których większość jest ubezpieczona. Tak czy inaczej, ubezpieczony w końcu płaci rachunki nieubezpieczonego.

Gdyby osoby, które nie zdecydowały się na ubezpieczenie, mimo że było ich na to stać, zgodziłyby się nie szukać opieki zdrowotnej po ciężkim zachorowaniu, rozwiązałoby to problem opłacania przez ubezpieczonego wynagrodzenia za nieubezpieczonych – ale oczywiście nie byłoby to bardzo humanitarne rozwiązanie . (Osoby nieubezpieczone o niskich dochodach to zupełnie inna kwestia.)

Być może istnieje sposób, aby ubezpieczyć prawie wszystkich, nie czyniąc tego obowiązkowym. Niektórzy przeciwnicy mandatu opowiadają się za zapisaniem większości ludzi na uprzywilejowane podatkowo rachunki oszczędnościowe na zdrowie w połączeniu z polisami ubezpieczeniowymi podlegającymi odliczeniu.

Zgodnie z tymi ustaleniami posiadacze rachunków wykorzystują pieniądze na koncie oszczędnościowym – zwykle od 3000 do 5000 USD lub więcej, z których część lub całość może wnieść ich pracodawca – na początkowe opłacenie opieki zdrowotnej, a konto o wysokim odliczeniu zaczyna działać po wyczerpaniu konta oszczędnościowego.

Zwolennicy twierdzą, że te plany są tańsze niż standardowe plany ubezpieczenia zdrowotnego, więc więcej osób będzie mogło uzyskać ubezpieczenie. Ale są z nimi problemy: działają lepiej dla względnie zdrowych ludzi, którzy prawdopodobnie nie wydadzą dużo pieniędzy na koncie, niektórych osób nie stać na wpłaty, a osoby o niskich dochodach mogą pokusić się o rezygnację potrzebne zabiegi lub leki, jeśli muszą za nie zapłacić z własnej kieszeni.

Gdy administracja Obamy zacznie wdrażać ustawę o reformie opieki zdrowotnej, obserwuj, jak debata na temat indywidualnego mandatu zaostrzy się, a poszukiwanie rozwiązań problemu nieubezpieczonego będzie kontynuowane.

Przez kilka sekund w sobotę wiedziałem, jak to jest naprawdę panika. Na studiach „panika” kojarzyła mi się z semestrami, egzaminami końcowymi, zapominaniem o pracy domowej – czymkolwiek, co budziło we mnie strach o GPA – trochę bijącego serca i trochę przypływającej adrenaliny, co zwykłem nazywać paniką. Nie będę już popełniać tego błędu.W sobotę po raz pierwszy podano mi znieczulenie ogólne. Tak jak wszyscy, miałem w przeszłości znieczulenie miejscowe. Byłem w pełni rozbudzony do ekstrakcji zębów mądrości (piłowanie zębów na pół, dentysta uzyskiwał najlepszy kąt do trudnego wyciągania itp.). Mogę szczerze powiedzieć, że nie miałem z tym problemu.Miałem jednak bardzo duży problem z „całkowitym znokautowaniem”. Przygotowywałem się przez cały tydzień, aby upewnić się, że przezwyciężyłem swój strach przed pójściem pod – lub przynajmniej pogodziłem się z koniecznością i odnalazłem swój „moment Zen”.W sobotę anestezjolog był bardzo zabawny i pocieszający. Powiedział mi, jakie miałem szczęście, że go mam, pochwalił mnie za „bardzo malutkie” żyły w mojej dłoni i powiedział, że „nie martw się, po przebudzeniu poczujesz, że to szczęśliwa godzina”. Po przyjacielskim traktowaniu, które otrzymałem od całego zespołu podczas przygotowań, naprawdę czułem się bardzo blisko poczucia komfortu i spokoju. Byłem w zupełnie innym stanie umysłu, niż się spodziewałem. Zastanawiałem się, jak długo będzie trwać uczucie „szczęśliwej godziny”.Potem siedziałem na stole i bez mojej wiedzy podano mi znieczulenie. Pomyślałem, że anestezjolog powie mi coś w stylu „okej, nadchodzi” – cokolwiek, aby dać mi znać, że zaraz idę spać. Ale oderwałem oczy od kroplówki, zwracając uwagę na jedną z pielęgniarek i wtedy to musiało się wydarzyć.Nagle uderzyła mnie fala mdłości i przerażająca fala, której nie potrafię opisać. Moje oczy wyszły na wierzch, a potem pielęgniarka zapytała mnie, jak się czuję. Kiedy próbowałem jej powiedzieć, spokojnie mnie uciszyła, mówiąc, że naprawdę nie powinienem odpowiadać. Przerażona spanikowałam, rurka w ustach nie pozwalała mi mówić, a pielęgniarka nie chciała słuchać moich stłumionych wyjaśnień.Wszystko, co chciałem wiedzieć, to „czy to normalne – proszę, proszę, powiedz mi, że to normalne”. To były moje ostatnie myśli przed upadkiem – wir mdłości, paniki i przerażenia. Trudno mi przypomnieć sobie te ostatnie chwile.Podejrzewam teraz, że przed przystąpieniem do oceny skutków znieczulenia każdy jest pytany, jak się czuje. Ale wtedy ja naprawdę Chciałbym, żeby ktoś mi to wyjaśnił.

Gdy masz dzieci, prosta radość z złapania ręcznika i książki i udania się na plażę już nie istnieje.Nadal możesz zabrać ze sobą ręcznik i książkę (której nie będziesz czytać), ale lepiej mieć wagon lub mocne plecy, aby przewozić wszystkie przedmioty, których potrzebują Twoi towarzysze wielkości kufla – zabawki, nadmuchiwane basen dla dzieci, parasol i / lub namiot, przekąski, dużo soku lub wody, aby zapobiec stopieniu, i wszystko, co może pomóc w przekonaniu ich, że piasek nie jest ich wrogiem.Oczywiście krem ​​przeciwsłoneczny jest koniecznością, ale wybranie jednego nie jest tak proste, jak sprawdzenie numeru SPF z przodu.Poszukałem więc informacji, które pomogłyby mi zdecydować, co będzie najlepsze, zarówno dla mojej prawie 2-letniej córki, jak i dla mnie i mojej żony, i znalazłem stronę internetową założoną przez Environmental Working Group, organizację non-profit, która lobbuje prawodawców za między innymi polityki ochrony zdrowia.Witryna zauważa, że ​​noszenie czapki i koszuli to najlepsza ochrona przed słońcem, ale także zdaje sobie sprawę z tego, że nie każdy chce pakować się na plaży.Według poradnika ochrony przeciwsłonecznej EWG, najlepsze są produkty z cynkiem i tytanem, a najgorsze z witaminą A (w postaci palmitynianu retinylu) i oksybenzonem.EWG odradza również produkty sproszkowane lub rozpylane ze względu na potencjał cząstek, których oddychanie może nie być bezpieczne.Najwyżej oceniane produkty wymienione na ich stronie – pod względem ochrony UVB (SPF), ochrony UVA, równowagi UVA / UVB, stabilności kremu przeciwsłonecznego i troski o zdrowie – zostały stworzone przez Badger, BurnOut, California Baby, Coola, Doctor T’s Supergoop !, Hara Body Care i Healing-Scents.Po przeczytaniu tej listy – i przejrzeniu listy polecanych dalej w dół – zdenerwowałem się, ponieważ nigdy nie kupiłem żadnego z tych produktów.Poszukałem więc kremu przeciwsłonecznego, którego używaliśmy – dla całej rodziny – i znalazłem go w kategorii „Unikaj”, ponieważ jest to spray, ma duże problemy zdrowotne ze względu na ogólną mieszankę składników i zawiera oksybenzon.Dlaczego oksybenzon jest taki zły? Najwyraźniej, według EWG, niesie ze sobą ryzyko toksyczności rozwojowej i reprodukcyjnej, zaburzeń endokrynologicznych, alergii i immunotoksyczności oraz zmian na poziomie biochemicznym lub komórkowym.Świetny.Przynajmniej produkt, którego używamy, nie zawiera witaminy A, która – ponownie według EWG, powołując się na badanie FDA – przyspiesza uszkodzenie skóry i tworzenie się guzów na skórze wystawionej na działanie słońca (przynajmniej u zwierząt laboratoryjnych). Znajduje się w 41% wszystkich filtrów przeciwsłonecznych.Witryna zawiera inne zasoby, które pomogą wybrać najbezpieczniejsze i najskuteczniejsze produkty. Zdecydowanie przeprowadzę trochę badań przed kolejną podróżą na plażę i chociaż prawdopodobnie nie przeczytam zbyt wiele, i tak będę mógł się trochę zrelaksować, wiedząc, że mój krem ​​przeciwsłoneczny robi to, co powinien. .

Dziś rano, tak jak każdego ranka, przeglądałem nagłówki wiadomości i moją uwagę przykuł jeden z CNN.com: „Południowoafrykański lekarz wymyśla prezerwatywy dla kobiet z zębami do walki z gwałtem”.Kliknąłem na historię i znalazłem opis Rape-axe, prezerwatywy dla kobiet, która dosłownie ma zęby w postaci haczyków wyściełanych wewnątrz. Witryna internetowa urządzenia opisuje zęby wewnątrz prezerwatywy jako „ostre jak brzytwa zadziory”.Kiedy już złapie penisa gwałciciela, tylko lekarz może go usunąć, najprawdopodobniej dopiero po wezwaniu policji, co w pierwszej kolejności powinno jednoznacznie powstrzymać takie przestępstwo.Twórca urządzenia, dr Sonnet Ehlers, ujął je w artykule CNN: „Boli, nie może siusiać i chodzić, gdy jest włączone. Jeśli spróbuje je zdjąć, zaciśnie się jeszcze mocniej … jednak nie rozbija skóry i nie ma niebezpieczeństwa kontaktu z płynami ”.Oprócz zatrzymania ataku prezerwatywa ochroni również kobietę przed zarażeniem się chorobą przenoszoną drogą płciową.Pierwotnie wprowadzony na rynek w 2005 roku topór rzepakowy jest bezpłatnie rozdawany 30 000 kobiet w RPA podczas Mistrzostw Świata. Po okresie próbnym będzie kosztować około 2 USD.Ehlers została zacytowana jako mówiąca, że ​​wyobrażała sobie kobiety noszące ochronne prezerwatywy, gdy udają się na randkę w ciemno lub w miejscu, w którym nie są wygodne.Chociaż wysiłki mające na celu powstrzymanie nikczemnego aktu gwałtu są godne pochwały, nie mogę przestać się zastanawiać, czy takie urządzenie faktycznie byłoby skuteczne. Ataki na kobiety i wynikające z tego urazy psychiczne nadal miały miejsce, ponieważ gwałciciel nie wiedziałby, że kobieta nosi zębatą prezerwatywę, dopóki nie pojawi się ból.Ponadto, jak ujęła to Victoria Kajja, współpracowniczka CDC w Ugandzie w artykule CNN, urządzenie to stanowi formę zniewolenia kobiet, które go używają, zapewniając jedynie fałszywe poczucie bezpieczeństwa.„Lęki otaczające ofiarę, akt noszenia prezerwatywy w oczekiwaniu na napaść, wszystko to przedstawia zniewolenie, któremu żadna kobieta nie powinna być poddawana” – powiedziała.

Event Date:

Event Location:

Ticket Buying Link: