Dün (17 Aralık 2018) kalmaya geldiğimizi söyledik

facebook banner

Dün (17 Aralık 2018) kalmaya geldiğimizi söyledik

FC Barcelona ve Real Madrid arasındaki klasik, bir futbol maçından çok daha fazlası. Bu, küresel büyüklükte, sınırları aşabilen ve milyonlarca insanın dikkatini yoğunlaştırabilen, tarihi izleyicileri ve sosyal ağlar aracılığıyla muhteşem bir takipçisi olan bir spor olayıdır.

16.12.2019

17.12.2019 tarihinde saat 10: 18’de CET

Alman Bona @kafadergisi

SPORT, İspanyol futbolunun iki ‘devi’ arasındaki bu buluşmayı, değerlerin desteklenmesine yardımcı olan bir maç, bir etkinlik, bir turnuva veya bir yarışma gibi herhangi bir spor etkinliğinin altını çizen bir ödül olan Sport Event Values ​​Award ile ayırıyor. sporda ve toplumun geri kalanı için bir ayna olabilir.

Klasik, küresel önemi en büyük futbol maçı olduğu ve İspanya ve Avrupa’daki en büyük iki takım arasındaki rekabete rağmen saygı ve kardeşlik değerlerini geri kalanına aktardığı için bu tanıma mükemmel bir şekilde uyuyor. Dünya.   

Futbol dünyasında klasik olarak bilinen Barça-Real Madrid tutku, yoğunluk, adrenalin, yüzde yüz futbol ve taraftarlar bunu kendilerine has bir şeymiş gibi hissediyor. Yıllar geçtikçe ve oynanan oyunlarda rekabet daha da arttı, ama aynı zamanda Katalanlar ile Beyazlar arasındaki bu karşılaşma ‘adil oyun’, oyunun kurallarına saygı ve tüm oyuncular arasındaki vicdanın milyonlarca ve milyonlarca bakışta tutum ve davranışlarında belirlenir. Klasik asla hayal kırıklığına uğratmaz.

Uzaktan gelen bir hikaye

İspanyol futbol klasiği, bugün dünyanın en önemli futbol maçıdır. 13 Mayıs 1902’de Real Madrid’in yaşamak için zar zor iki ayı olduğu ve daha deneyimli Barça’nın şimdiki maçın embriyosu olan Coronation Cup’ta 1-3 galibiyet aldığı ilk karşılaşmadan bu yana çok şey oldu.

Tam da II. Değerler Galası’nın ertesi günü ve Barça-Real Madrid’i Sport Event Values ​​Award ile farklılaştıran, 2019-2020 sezonunun ilki olan çok ilginç bir klasik daha bekliyor. Barcelona Camp Nou, iki takım arasındaki 243. resmi maça ev sahipliği yapacak şekilde giyinecek ve gerçek şu ki eşitlik maksimum, bu etkinliğin boyutunun bir başka güvenilir belirtisi.

Klasik Barça-Real Madrid, Spor Etkinlik Değerleri Ödülü | SPORT.es

Katalanların hafif bir avantajı var, maksimum 96 maçta maksimum rakipleri 95 ile galip gelirken, 51’i çift bitirdi. Barça, geçtiğimiz sezon Santiago Bernabéu’da ligde 5-1 veya Copa del Rey’de 0-3 ile son zamanlarda daha ünlü galibiyetler elde etse de, bu maçların prognozu her zaman belirsizdir ve duygu emin olandan daha fazlası.

Klasik tutkuları ateşler, kazanan takımın taraftarları en mutlu olanı, kaybedenler ise üzüntülerini ağlar, ancak maksimumda bir başka maçın yakında geleceğini ve telafi etme fırsatını düşünerek hızla geçer. 

Klasik her zaman hareket halindedir ve küresel boyutu da, ister doğrudan ister televizyon dağıtımı yoluyla ister pazarlama düzeyinde olsun, kulüpler için ekonomik bir etkiye, gelire sahiptir. Hareket eden çok şey var ama bir Barça-Madrid’in büyük önemi her şeyden önce sosyal.

Seyircilerdeki Superbowl gibi spor olaylarının üstesinden gelebilen ve Olimpiyat Oyunları veya bir Dünya Kupası finali ile rekabet edebilen bir futbol maçı. Bir klasik için potansiyel izleyici şu anda 180’den fazla ülkeye yayılmış yaklaşık 650 milyon izleyicidir.

‘Adil oyun’ örnekleri

Bu maçı, spordaki değerlerin mümkün olan en iyi şekilde yükseltilmesi için motive eden işte bu muhteşem sayılardır. Ve hem Barcelona hem de Real Madrid karşılıklı saygı ve kardeşliği desteklemekle görevlidir. Herkesin retinasında Real Madrid oyuncusu Raúl González ve Barça oyuncusu Carles Puyol, üst düzey bir maçtan sonra kendi kulüplerinin ikonu olan kucaklaşması. Ya da klasik bir Andrés Iniesta ve Sergio Ramos’un kendi sakatlıklarından kurtulmaya ve uzun zamandır beklenen oyunu oynamak için zamanında gelmesinden önce gönderilen tweetler, Gerard Piqué’nin de “girdiği” sohbette.

Çünkü klasikler “adil oyun” ile eş anlamlıdır ve bize gelecek nesiller için jestler bırakır. Bu oyunları özveriyle takip eden herkesi yansıtacak aynadır. Önceleri, iki takım birbirini selamladığında, maç sırasında ve sonrasında, savaşın harareti geçtiğinde, sporcular rakip takımlara ait olmalarına rağmen onları birleştiren sevgiyi gösterirler. Luka Modric’in Leo Messi’ye gösterdiği şefkat ve hayranlık, örneğin birkaç gün önce kendisine ‘Ballon d’Or’u bizzat verdiğinde.

Bu oyunlara eşlik eden kardeşleşme eylemlerindeki başkanlar ve yönetmenlerin yanı sıra, beyanları ile koçlar ve takımlarına tüm tutkuyla teslim ettikleri hobiler. Hepsi klasiği bir dünya elçisi yapıyor.

SPORT, 2019 yılı boyunca değerleri en iyi aktaran sporcuları ödüllendirecek olan ve şimdiden sona eren Spor Değerleri Ödülü Galasının ikinci bölümünü kutluyor. 2018’de düzenlenen ilk baskının başarısından sonra, bu sezon bir kez daha sporu maksimum sosyal temsiline yükselten yurttaşlık ve spor eylemlerinin yayılmasına dayanacak.

16.12.2019

17.12.2019 tarihinde saat 10: 18’de CET

Büyük bir eylem çerçevesinde, hem bireysel hem de toplu olarak referans veya örnek görevi gören ve çaba, acı çekme kapasitesi, disiplin, kendini geliştirme veya dayanışma gibi erdemleri vurgulayan tüm eylemler tanınacaktır. Galada, yıl boyunca değerlerin nasıl aktarılacağını bilen sporcu, kulüp ve kuruluşları ödüllendirmek için oluşturulan 13 ödül kategorisinin kazananları belli olacak.

Etkinlik, 16 Aralık Pazartesi günü Madrid’deki CaixaForum’da (Paseo del Prado, 36) 19: 30’da ‘kırmızı halı’ ile yapılacak. ve 20: 30’dan itibaren ödül töreni 

Ödüller şu kategorileri tasarlıyor:

Kadın AtletErkek SporcuDeğerler Efsane Değerler Antrenör Değerler Spor Kulüpleri Değerler Hobi Değerleri İtici Değerler Değerler Dayanışma / Vakıf Değerleri Spor Etkinlik Değerleri Uluslararası Değerler Olağanüstü Ödül Değerler Aile Değerleri

Dün (17 Aralık 2018) kalmaya geldiğimizi söyledik. Günün bir çiçeği olmadığımızı ve spor değerlerine bağlılığımızın sağlam, kararlı ve sarsılmaz olduğunu. 

16.12.2019

17.12.2019 tarihinde saat 10: 18’de CET

Toni Frieros goldbets.top @kafadergisi

Ve işte, eylemleri, jestleri, tutumları ve davranışları ile sporun bir oyunu veya bir unvanı kazanmaktan veya kaybetmekten çok daha fazlası olduğunu gösterenleri ödüllendirmek için sözümüzü tutuyoruz. Tarih sadece kazananlar tarafından değil, kim olduklarına ve yaptıklarına damgasını vuranlar tarafından da yazılır.

SPORT, ruh ve kalp dolu başka bir akşam yaşamak için Madrid’e, Paseo de Prado’daki olağanüstü Caixa Forumuna döndü. Sponsorlarımızla (LaLiga Santander, La Caixa, Movistar, Danone, Renfe, Loterías, Consorci Zona Franca ve Ford) işbirliği sayesinde çok sayıda dost, sporcu ve yetkiliyi bir araya getirdik.

Üstün Spor Konseyi Başkanı María José Rienda’nın yanı sıra İspanyol Olimpiyat Komitesi Başkanı Alejandro Blanco’nun eşlik etmesi bir onurdur. Sevgili Olga Viza’nın bu ikinci Değerler Galası’nın sunucusu olarak söylediği gibi, toplum giderek spor dünyasına yansıtılmak istiyor ve buna ihtiyaç duyuyor. Temsil ettiği her şey için. Prensa Ibérica’nın başkanı Javier Moll ise Gala’nın açılışını yapan Parlamento’da şunu vurguladı: “Sporun değerleri hepimize aittir. Korumamız ve korumamız gereken bir varlıktır. Prensa Ibérica’da spor değerlerinin varlığımızı zenginleştirdiğine inanıyoruz ”.

Hemen ardından, SPORT gazetesi direktörü Ernest Folch tarafından söylenen ikinci söz: “Bu gece kimse başarılı olduğu için bir ödül almayacak, rakiplerine ve kendi sporuna saygı duyduğu için.” Bu nedenle Values ​​Sports Events ödülü, Real Madrid ve FC Barcelona tarafından, sırasıyla, temsilcileri Emilio Butragueño ve Guillermo Amor’un ellerinde, birlikte verildi. Çarşamba günü Camp Nou’daki klasikten birkaç saat önce, sahadaki sert rakipler ve ondan uzak saygılı beyler olmanın uyumlu olduğunu gösterdiler.

Sihirli gece

Mükemmel bir yaylı çalgılar dörtlüsünün performansıyla canlanan büyü, müzik ve renk dolu bir gecede, eşit ölçüde büyük duygu ve hayranlık dolu anlar yaşandı. Tokyo’da sekizinci Olimpiyat Oyunları’na katılacak olan büyük atlet Jesús Angel García Bragado’nun sahnede izlenmesi, büyük bir alkışı hak etti.

Ayrıca, DNA’larına sadık, taş ocağı olarak yorulmak bilmeyen çalışmaları için Athletic de Bilbao; ya da patenci Javier Fernández, sporunu vitrine çıkarmak ve referans olmak için bir ömür boyu fedakarlık yaptı. Ana Peleteiro’nun yeteneği, bizimle birlikte olmak için Arjantin’den uzaklara giden antrenörler Jorge Sampaoli, eski milli antrenör Robert Moreno, ödüllü ritmik jimnastikçi Almudena Cid … 

Ve bu ikinci baskıda, büyük bir yenilik olarak SPORT, sporcu ailelerinin ortaya koyduğu çabayı, fedakarlığı ve tutkuyu genellikle sessizce vurgulamak istedi. Ve hiç kimse Marc ve Àlex Márquez’in babası, büyük motosiklet dünya şampiyonları, oğlu Àlex’in elinden böylesine adil bir ödül alacaktı.

Event Date:

Event Location:

Ticket Buying Link: